محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در آیین افتتاحیه نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز با بیان اینکه استان فارس در حوزه گردشگری و زیارت حرف سوم را در کشور بیان می‌کند، گفت: همچنین این استان در گردشگری تاریخی بیش از سایر استان‌ها بناهای ثبت جهانی دارد و در جاذبه طبیعی از آبشارها و طبیعتی بکر برخوردار است.

وی با اشاره با اینکه استان فارس در موضوع گردشگری سلامت حرف اول را می‌زند، اضافه کرد: توان ما باید در کنار این همه نعمت خدادادی افزایش یابد تا بتوانیم به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند گردشگری به تنهایی می‌تواند استان فارس را اداره کند، برسیم.

استاندار فارس تصریح کرد: استان فارس با داشتن ۳۷ شهرستان می‌تواند فرصت بی‌بدیلی برای پیشرفت در موضوع گردشگری باشد.

ایمانیه با اشاره به اینکه با استان‌های بوشهر، هرمزگان برای ایجاد مثلث گردشگری و جذب گردشگر از کشورهای حوزه خلیج فارس تعامل خواهیم داشت، ادامه داد: جلسه‌ای جهت تشکیل مثلث طلایی گردشگری بین فارس، اصفهان و یزد را تشکیل دادیم که با استقبال بسیاری رو به‌رو شد.

وی ادامه داد: امیدواریم این مثلث گردشگری را به ویژه در بحث‌های زیرساختی همچون خطوط و شبکه ریلی و پروازهای این سه استان و شبکه اتوبوس‌رانی برای انتقال توریست‌های داخلی و خارجی در سه مرکز استان داشته باشیم.

استاندار فارس با اشاره به آخرین وضعیت آزادراه شیراز ـ اصفهان گفت:‌ امیدواریم بتوانیم تا پایان سال قطعه آخر آزاد راه شیراز اصفهان را به بهره برداری برسانیم. علاوه بر این‌ها رئیس جمهور تأکید بسیاری برروی احداث آزادراه شیراز ـ بوشهر داشتند چرا که می‌تواند زمینه را برای ورود تورهای گردشگری به استان‌های فارس و بوشهر فراهم کند.

ایمانیه بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری توجه به گردشگری زیارتی، سلامت و معرفی صنایع دستی زمینه را برای رونق اقتصادی در کشور و استان فارس ایجاد می‌کند.

وی در پایان تأکید کرد: استان فارس بیش از ۸۰ تنوع جدی صنایع دستی و هزاران محل گردشگری دارد که این دو فرصت بسیار بی‌بدیل است و اگر از این فرصت‌ها استفاده نکنیم، مقصر هستیم.

روابط عمومی نمایشگاه

متن سربرگ خود را وارد کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *