دبیر سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس(شیراز) و چهاردهمين نمايشگاه ملي صنايع دستي گفت: بیش از یکصد دعوت نامه برای کمپانی‌های توریستی کشورها و بازارهای هدف گردشگری جهت شرکت در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس و چهاردهمين نمايشگاه ملي صنايع دستي ارسال شده است.

دکتر خسرو مقدسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای نزدیک به سی کشور دعوت نامه حضور در نمایشگاه سیزدهم گردشگری ارسال شده است، افزود: کشورهای بازار هدف گردشگری شامل کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای منطقه CIS  و برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی از جمله کشورهایی هستند که برای آن‌ها دعوت نامه حضور در نمایشگاه گردشگری پارس ارسال شده است.

 وی گفت: با همراهی تیم اجرایی قوی این دو نمایشگاه تخصصی، بخش گسترده‌ای از سالن های مسقف نمایشگاه برای برپایی غرفه توسط فعالان گردشگری و شرکت‌های داخلی و خارجی مرتبط با حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی هماهنگی صورت گرفته است.

وی از عقد تفاهم نامه‌های همکاری متعددی با اتحادیه‌ها و انجمن‌های گردشگری برای حضور پر رنگ اعضای این نهادها در نمایشگاه سیزدهم خبر داد و افزود: در حال حاضر شرکت‌های بزرگ هواپیمایی داخلی و خارجی برای حضور و برپایی غرفه در نمایشگاه گردشگری موافقت خود را اعلام کردند و همچنین با هماهنگی‌های انجام شده، رویدادها و برنامه‌های علمی و آموزشی متعددی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در ایام برگزاری این دو نمایشگاه برگزار خواهد شد.

دبیر سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس ادامه داد: این رویدادهای علمی – آموزشی توسط اساتید برجسته ملي و با موضوعات مرتبط و تخصصی گردشگری برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته جاری دبیرخانه سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس در خانه جهانگردی شیراز مستقر و فعالیت خود را به صورت بیشت و چهار ساعته انجام می دهد گفت: در حال حاضر یک تیم تخصصی برای رایزنی جهت حضور در نمایشگاه گردشگری پارس با مسولان سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سایر سازمان ها و ادارات مرتبط با حوزه گردشگری به پایتخت اعزام شده‌اند و درحال مذاکره می باشند.

وی همچنین از رایزنی با مسولان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برای حضور پرنگ در نمایشگاه سیزدهم گردشگری شیراز خبر داد.

مقدسی همچنین گفت: با هماهنگی های انجام شده با دفتر وزارت خارجه در استان، برگزاری نمايشگاه گردشگري پارس به تمامی نمایندگی های ایران در خارج از کشور اطلاع رسانی شده است و همچنین از سفرای خارجی مستقر در ایران خواسته شده که برپایی این دو نمایشگاه تخصصی در این رویداد مهم را به اطلاع فعالان اقتصاد حوزه گردشگری کشورهای تابعه خود برسانند و از آن ها جهت شرکت در نمایشگاه دعوت به عمل آورند.

 گفتنی است سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس(شیراز) و چهاردهمين نمايشگاه ملي صنايع دستي از سیزده تا شانزده دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی شیراز، شهرک گلستان برگزار می شود.

روابط عمومی نمایشگاه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *