مجری سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی شیراز: خبرنگاران و عکاسان برتر حوزه گردشگری هم مرتبط با نمایشگاه، تجلیل خواهند شد.

احمدرضا نقیب‌زاده گفت: امسال شرکت توسعه گردشگری فارس به عنوان برگزارکننده دو نمایشگاه تخصصی گردشگری و صنایع دستی قصد دارد با رویکردی جدید و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته رویدادی را در دو حوزه تخصصی در شیراز رقم بزند که توسعه گردشگری استان را در تمام ابعاد شاهد باشیم که بی شک در این مسیر به همراهی بیشتر خبرنگاران، عکاسان خبری و فعالان حوزه رسانه نیازمندیم.

او با بیان اینکه برنامه‌های جنبی متعددی در حوزه‌های مختلف گردشگری، صنایع دستی و رسانه در طول برگزاری این دو نمایشگاه تخصصی در نظر گرفته‌ایم، افزود: جزییات این برنامه‌های جنبی متعاقبا و در جلسات بعدی با خبرنگاران اعلام می‌شود.

 مجری سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی شیراز ادامه داد: در حوزه رسانه چند برنامه ویژه برای اصحاب رسانه استان در نظر گرفته‌ایم که می‌توان به برپایی نمایشگاه عکس گردشگری ویژه خبرنگاران و عکاسان خبری رسانه‌های استان فارس، معرفی رسانه برتر در روز آخر نمایشگاه، برپایی کارگاه آموزشی گردشگری و رسانه وبرگزاری مسابقه گزارش‌نویسی حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد.

او در خصوص برپایی نمایشگاه عکس در نمایشگاه گردشگری پارس گفت: تمام خبرنگاران و عکاسان خبری رسانه‌های فارس می‌توانند دو قطعه عکس با تم گردشگری و صنایع دستی خود را که در یک سال گذشته تهیه کردند را به دبیرخانه سیزدهمین نمایشگاه گردشگری پارس ارسال کنند که پس از بررسی داوران بخش عکس این دبیرخانه، عکس‌های برتر در قالب یک غرفه در نمایشگاه گردشگری پارس به نمایش در می‌آیند و طبق نظرسنجی که از بازدیدکنندگان نمایشگاه انجام می‌شود جوایزی به عکاسان عکس برتر اهدا می‌شود که طبق پیش بینی‌ها ۵ عکس برتر معرفی می‌شوند.

نقیب‌زاده همچنین از اختصاص غرفه اطلاع‌رسانی و مطبوعات و خبرگزاری‌ها در نمایشگاه گردشگری پارس خبر داد و افزود: برای تسهیل در کار خبرنگاران و انعکاس بهتر اخبار نمایشگاه و رویداد‌ها و برنامه‌های جنبی روزانه که در این نمایشگاه‌های تخصصی شیراز برگزار می‌شود یک غرفه نمایشگاهی مجهز به کامپیوتر، لب تاپ، فکس و اینترنت برای اطلاع‌رسانی خبرنگاران در نظر گرفته شده که در قالب آن خبرنگاران و عکاسان می‌توانند اخبار نمایشگاه را در سریع‌ترین زمان ممکن به رسانه‌های خود انتقال دهند.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری فارس همچنین در خصوص معرفی رسانه و خبرنگار برتر در روز آخر نمایشگاه اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر است، برترین رسانه یا رسانه‌هایی که اخبار نمایشگاه را به صورت کامل و صحیح اطلاع‌رسانی کنند، در مراسم اختتامیه یا روز آخر نمایشگاه معرفی و هدایایی به رسم یادبود به آن رسانه اهدا شود ضمن آنکه خبرنگار و عکاس آن رسانه هم مورد تشویق قرار گرفته و هدیه نفیسی هم تقدیم آن‌ها می‌شود.

او در رابطه با برپایی کارگاه آموزشی گردشگری و رسانه نیز گفت: در جریان برگزاری نمایشگاه گردشگری شیراز در نظر است کارگاه گردشگری و رسانه با حضور خبرنگاران و اهالی رسانه که علاقه به حوزه گردشگری و صنایع دستی دارند برگزار شود که این برنامه با هدف آشنایی بیشتر و تخصصی اهالی رسانه با حوزه گردشگری است.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری فارس اضافه کرد: در این کارگاه از اساتید به نام ملی و کشوری در حوزه گردشگری بهره خواهیم برد که مدت زمان کارگاه و روز‌های برگزاری و اسامی اساتید به زودی اعلام‌خواهد شد.

نقیب‌زاده در ادامه سخنانش به برگزاری مسابقه گزارش‌نویسی حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و افزود: برای نخستین بار در چنین نمایشگاهی برگزاری مسابقه گزارش‌نویسی ویژه خبرنگاران گردشگری رسانه‌های استان با همکاری خانه مطبوعات فارس برگزار می‌شود که در قالب آن تمام خبرنگاران رسانه‌های استان به ویژه خبرنگاران تخصصی گردشگری می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

به گفته او، خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند گزارش‌های خبری، تحلیلی، توصیفی همچنین یادداشت و خبر گردشگری با موضوع لزوم برپایی نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در شیراز، توسعه گردشگری استان با برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، بازار‌های نوظهور و نمایشگاه گردشگری، معرفی انواع گردشگری‌ها و نمایشگاه، تأثیر خلاقیت و نوآوری محصولات صنایع دستی و برپایی نمایشگاه منتشر شده در رسانه‌های خود را به صورت لینک خبری یا تصویر مکتوب آن را به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند.

نقیب‌زاده ادامه داد: مدت زمان اجرای این مسابقه در بازه زمانی اول آذرماه تا دوازدهم دی‌ماه جاری یک روز قبل از برگزاری نمایشگاه خواهد بود.

او تأکید کرد: باید گزارش‌ها تا روز سیزدهم دی‌ماه به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شود و پس از بررسی داوران در روز آخر نمایشگاه به نفرات برتر هدایایی نفیس اهدا می‌شود.

روابط عمومی نمایشگاه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *